تبلیغات
دانش و اطلاعات - دیوار چین، بلندتر از آنچه که تصور می‌رفت است
تاریخ : جمعه 11 اردیبهشت 1394 | 06:51 ب.ظ | نویسنده : پیمان حیدری


دیوار چین، بلندتر از آنچه که تصور می‌رفت است


منبع:http://www.ablimoo.com

در حالی که دانشگاهی در چین مشغول ساخت مدلی از دیوار چین است، باستان شناسانی که مشغول مطالعه این اثر باستانی هستند، ۹ قسمت جدید از این شگفتی دنیای معماری را کشف کرده‌اند.


خرابه‌های بسط جدیدی که کشف شده 6.2 مایل درازا دارد و در شمال چین در مرز ایالت گانسو و منطقه نینگشیا قرار گرفته است. اسناد تاریخی یافت شده نشان می‌دهد که دستور ساخت استحکاماتی در این مناطق و همچنین مغولستان داخلی وجود داشته است. 

این ویرانه‌ها که بیش از 2000 سال پیش و در دوران سلسله شین ساخته شده‌اند، اولین مدارکی هستند که نشان می‌دهند این بنا درازای بیشتری داشته است. ژو شینگهوا که ریاست این تحقیق و پژوهش را بر عهده داشته، به رسانه‌های چین گفت: "ما بالاخره می‌توانیم تصویر کامل دیوار بزرگ شین را ببینیم." 

شناخته شده ترین قسمت دیوار بزرگ چین ساخته شده در دوران سلسله مینگ(1368-1644) است، اما باور می‌رود که بسیاری از قسمت‌های آن در قرن هفتم قبل از میلاد ساخته شده باشند. دیوار دوره مینگ به زحمت 5500 میال درازا دارد اما حالا باستان شناسان باور دارند که طول اصلی دیوار، حتی بسیار بیشتر از 13170 مایل بوده است. 

به نظر می‌رسد ویرانه‌های سنگی دیوار دوره شین روزی 20 فوت بلندی داشته‌اند، اما با گذر زمان ویران شده و اکنون در بعضی از قسمت‌ها به 3 فوت هم می‌رسند. 

دیوار چین طولانی‌ترین و بزرگترین سازه مهندسی تدافعی نظامی از لحاظ زمان ساخت در جهان است. این دیوار در نقشه جغرافیایی چین ۷۰۰۰ کیلومتر امتداد یافته‌است. این اثر در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی ثبت شد.

 


برچسب ها: دیوار چین، عجایب هفت گانه،

  • ماه موزیک | ترفند سرگرمی | سی پی